KONST / Litografier / Färglitografi 13988135

nr 1398 8135

Jan Lundquist

(f. 1935), Sverige

Färglitografi, Slussenmotiv. Signerad, numrerad 114/290. Motivet: ca 36x68 cm, oramat löst blad, bladets mått: 51x79 cm

Jan Lundquist, svensk målare, tecknare och grafiker född i Stockholm 1935.

Utrop:

500 kr

Såld:

100 kr

måndag 24 maj 2021
kl 18:03:13

17/5 21:36:14 1      Vinnande bud

Jan Lundquist

Läs mer om Jan Lundquist